ТІС Еко Новини Новини в світі Польща знову заветувала план ЄС щодо скорочення викидів

ОПИТУВАННЯ

Ви вважаєте, що проекти дегазації полігонів ТПВ повинні фінансуватися за рахунок:
 
Польща знову заветувала план ЄС щодо скорочення викидів
12.03.12

 

Польща наклала вето на план, який підтримали 26 інших країн-членів ЄС щодо визначення цілей для скорочення викидів парникових газів після 2020 року.

 

Польща, яка сильно залежить від вугілля - одного з найбільш забруднюючих джерел енергії, - протистояла проханням інших країн-членів цілий тиждень, і ні на йоту не зрушила під час зустрічі міністрів навколишнього середовища у Брюсселі.

"Всі намагалися врахувати різні побажання Польщі, але зрештою вони це заблокували", сказала Комісар ЄС з питань зміни клімату Конні Хедегаард. Вона також натякнула, що поляки не були чесними партнерами по переговорах, сказавши, що компроміс було важко знайти через те, що "вимоги завжди змінюються".

Єврокомісія намагалася отримати підтримку держав-членів ЄС щодо незобов’язуючих "дороговказів", які є частиною довгострокового плану зі скорочення викидів більш ніж на 80% до 2050 року. Ці проміжні цілі включають скорочення викидів на 40% до 2030 року та на 60% до 2040 року.

Міністр енергетики Данії Мартін Лідегаард, який головував на засіданні у п'ятницю, вважав, що зможе знайти компроміс, знявши основне заперечення поляків: формулювання, яке пропонує ціль у 25% в 2020 році як найбільш ефективний шлях для досягнення мети 2050 року.

"Ми думали, що вирішили проблему", сказав Лідегаард. "Виявилося, що цього було недостатньо".

Міністр навколишнього середовища Польщі Марцін Королець заявив, що ЄС не має брати жодних зобов’язань після 2020 року, якщо тільки це не буде частиною угоди ООН. В листі до колег-міністрів він повідомив, що зобов’язання посеред рецесії є "маніпулюванням" європейським майбутнім. В приватному спілкуванні деякі польські чиновники ставлять під сумнів європейську систему цілей щодо скорочення викидів.

http://ua-energy.org/post/17832

 

 
ТИС Эко, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting